Betöltés...

Archivált hirdetés!

AREA MANAGER - RECRUITMENT

Archivált hirdetés

Ezt a hirdetést egy ideje nem módosította, nem frissítette a hirdető, ezért archiváltuk.
Basic salary + open ended bonus structure

Do you want to join the fastest growing recruiter network in Europe?

Established in 2011 Blu Global is One of a kind, operating in 16 countries and
with Recruiters based in more than 150 major cities we are completely unique
with a simple & flexible proposition.

As one of the fastest growing recruitment companies in the UK, Blu Global aims
to consolidate its position with the recruitment of Area Managers in Hungary.
The role will involve:
• Providing general support to Recruiters who are allocated to the Area
Manager, including day-to-day queries/questions, process issues and all other
relevant support.
• Assisting the Country Manager to expand the recruiter network into
additional targeted cities/areas in region, through group ‘Recruiter
Presentations’.
• Carrying out reviews and holding monthly meetings with allocated
recruiters.
• Representing the Company with Corporate clients/contacts, where a
collaboration opportunity exists.

The person will need to demonstrate:
• Good general management and/or sales team management experience.
• Exceptional organizational skills
• Experience in a training/coaching sales teams would be a distinct
advantage.
• ‘Can-do’ positive attitude
• Desire to grow with the business and be part of a successful team

Please apply by forwarding your CV with covering letter stating why you feel you
are suitable for the position:
[email protected]
Fontos! Ha a hirdetésre jelentkezve a hirdető pénzt kér előre (kiutazás, szállás stb. bármely címen), szakítsa meg vele a beszélgetést és jelezze az aprohirdetesingyen.hu csapatának. Lásd biztonságos vásárlás Ez a figyelmeztetés minden álláshirdetésnél megjelenik.(by admin)

Archiváltuk a hirdetést!

Adatlap
Ár: 307.270 Ft
Település: Bakonyság
Fizetés: Jutalék / Teljesítményarányos
A hirdető: Állást kínál (munkaadó)
Nyelvtudás: Nyelvtudással
Ország: Magyarország
Állás típus: EGYÉB
Munkakör: Egyéb
Szükséges végzettség: Középfokú végzettséggel
Pozíció szint: Beosztott

Eddig megtekintették 37 alkalommal
Lehetőségek
Megosztók

Külföldi munka rovaton belül a(z) "AREA MANAGER - RECRUITMENT" című hirdetést látja. (fent)

Külföldi munkalehetőségek!

A külföldi munkavállalás iránt érdeklődőknek ajánljuk a külföldi munka rovatunkat, javasolva, hogy részletes keresőnk segítségével válasszák ki azt az országot, ahol szívesen vállalnának munkát.

TIPP: Külföldi munkavállalás előtt feltétlen informálódjon a külföldi munkahelyről, és a szerződési feltétekről.