Betöltés...

Angol tanari allas del-spanyol tengerparton

Ár: 1 Ft

Highly established and successful language academy in Torrevieja is seeking a full-time teacher who is available to teach a minimum of 20 hours pw starting in September 2016 - June 2017.
We are looking for a highly motivated teacher who has experience with young children and adults.
TEFL Certificate or equivalent required, plus a minimum of 2 years experience. A good knowledge of Cambridge examinations is also advantageous.
A permanent position is available for the correct applicant and a full contract provided.

Please send your CV and motivation letter to: belmont@citromail.hu

Tulajdonságok
Település: XIII. kerület
Fizetés: Fizetés (fix bér)
Nyelvtudás: Nyelvtudással
Ország: Spanyolországban
Állás típus: Oktatási, tanári
Munkakör: Egyéb
Szükséges végzettség: Felsőfokú végzettséggel

Külföldi munka rovaton belül a(z) "Angol tanari allas del-spanyol tengerparton" című hirdetést látja. (fent)